Skip to main content Skip to search

Elektroninės prekybos apskaita

El. prekybos verslas reikalauja daugybės skirtingų sričių valdymo ir kontrolės. Įmonei tenka ne tik prižiūrėti prekių likučius, bet ir darbuotis su skirtingomis valiutomis ar pildyti duomenis į skirtingas apskaitos bei mokesčių sistemas. Tam, kad veikla vyktų skaidriai, būtų lengvai valdoma ir stebima, būtina sisteminga ir nuosekli elektroninės prekybos apskaita.

Mūsų komanda elektroninės prekybos apskaitą vykdo prekiaujant su tokiomis sistemomis kaip „Ebay“ ar „Amazon“. Taigi, tvirtai tikime, kad tam tikrų veiklos sričių skaitmeninimas padeda lengviau ir greičiau valdyti informaciją, susijusią su prekių ir pinigų srautais.

„D&R Accounting”gali pasirūpinti:

 • pardavimų apskaitos skaitmeninimu,
 • skirtingų PVM mokesčių apskaita,
 • darbu su skirtingomis valiutomis,
 • atsargų stebėjimu,
 • prekių grąžinimo apskaita,
 • sąskaitų išrašymu,
 • mokesčių deklaracijų rengimu valstybės institucijoms,
 • ataskaitų rengimu.

Mūsų komanda tiki, kad procesų automatizavimas ir patirtis el. prekybos apskaitos srityje padeda atlikti darbus daug greičiau, sklandžiau ir išmintingiau.

Norėtume pasidalinti vienu neprivalomu, bet tarptautinės el. prekybos apskaitą palengvinančiu įrankiu – OSS sistema.

Kodėl verta registruotis OSS sistemoje?

OSS – tai neprivalomas įrankis, tačiau jis ženkliai supaprastina apskaitą, jei prekyba vykdoma už Lietuvos ribų. Pagrindiniai privalumai:

 • Supaprastinamas mokestinių prievolių įgyvendinimas kitose šalyse: užsiregistravus OSS ES sistemoje, Jums nereikia pildyti PVM deklaracijų kiekvienai šaliai, kurioje parduodate. Sistema leidžia paruošti vieną OSS ES schemos deklaraciją ir pagal ją PVM sumokate vieną kartą – Lietuvos VMI, kuri paskirsto Jūsų mokesčius kitoms ES narėms.
 • Padedama užtikrinti, kad klientai neturėtų mokėti papildomai už prekes, jei produktai yra importuojami iš trečiųjų šalių.
 • Jei įmonė nėra PVM mokėtoja (t.y. neviršijo 45 000 EUR pajamų) ir užsiregistravo sistemoje, jai nebus priskiriamas PVM mokėtojo kodas, o OSS ES schemoje deklaruoti pardavimai nebus įskaičiuojami į 45 000 eurų ribą, nes tokie pardavimai įprastai bus laikomi įvykusiais ne Lietuvoje (yra išimčių).

Ar galiu naudotis OSS sistema, jei nesu PVM mokėtojas?

OSS ES sistema suteikia PVM kodą šios programos viduje. Jei nesate PVM mokėtojas, tuomet OSS ES schemos PVM mokėtojų kodai VIES sistemoje (kurio įprastai LR įmonių PVM kodai yra talpinami) nėra skelbiami. Taigi, jei nesate PVM mokėtojas, tikrinant VIES sistemą OSS ES priskirtas PVM kodas neatsiranda paieškos rezultatuose. Jei nesate PVM mokėtojas ir norite įrodyti, jog esate užsiregistravę OSS ES el. prekybos apskaitos sistemoje PVM mokėtoju, galite pateikti registracijos sprendimo nuorašą.

Jei esate PVM mokėtojas, tuomet OSS ES sistemos PVM kodas sutaps su VIES sistemoje esančiu Jūsų PVM kodu.

Ši elektroninės prekybos apskaitos sistema tikrai padeda kokybiškai ir paprastai pasirūpinti tarptautinių pardavimų deklaracijomis ir supaprastina bendrą mokestinės prievolės procesą.

Jei Jus domina elektroninės prekybos apskaita ir ieškote patikimo bei patyrusio partnerio, pateikite savo užklausą ir „D&R Accounting” komanda su Jumis susisieks!