Skip to main content Skip to search

Personalo apskaita

Viena iš ypač svarbių įmonės užduočių – rasti darbuotojus, kurie kartu su įmone ryžtingai žingsniuos į tikslų įgyvendinimą ir padės užtikrinti veiklos sėkmę. Tačiau negana tik atrasti darbuotoją, nes vos paspaudus vienas kitam ranką, prasideda nuoseklus buhalterinis procesas, kurio pradžia –  darbo sutarties sudarymas.

„D&R Accounting” užtikrina šias personalo apskaitos paslaugas:

folders

darbo sutarties paruošimas, jos keitimo ir nutraukimo dokumentai bei su darbo santykiais susijusių dokumentų rengimas,

euro

darbo laiko ir užmokesčio apskaita,

calculator

nedarbingumo ir atostogų skaičiavimas,

doc-signed

įsakymų darbuotojams ruošimas.

Mūsų tikslas – pasirūpinti viskuo, kas būtina tvarkingai personalo apskaitai. „D&R Accounting” į klientų verslą žvelgia su pagarba, todėl siekdami palengvinti vadovų darbą atliekame visas svarbias užduotis už juos, o tuo tarpu sutaupytą laiką vadovai gali skirti veiklos plėtros klausimams.

Ką verta žinoti apie personalo apskaitą kiekvienam darbdaviui?

Darbo sutartis – tai individualiai koreguojamas dokumentas, kuris reglamentuoja darbuotojo darbo laiką ir su tuo susijusius susitarimus. Tačiau ar žinojote, kad egzistuoja net 5 skirtingi darbo laiko rėžimai? Trumpos mūsų įžvalgos apie galimybes darbuotojams ir darbdaviams.

Nekintančios trukmės darbo rėžimas. Šiuo atveju darbo laiko ar pamainos darbo rėžimas nekinta ir trunka tiek, kiek nurodo darbo sutartis. Tai dažniausiai mums žinomas administracinio darbo laiko reglamentavimas, pavyzdžiui, šiokiadieniai nuo 8 iki 17 valandos. Personalo apskaita šiam darbo laiko rėžimui yra gana paprasta.

Suminė darbo laiko apskaita. Tokio tipo rėžimui personalo apskaita vertina darbo laiką, skaičiuojama per ataskaitinį laikotarpį (kuris negali viršyti 3 mėnesių paeiliui). Tokio rėžimo darbo sutartis dažniausiai sudaroma su specialistais, kurie dirba pagal slenkantį grafiką. Vieną savaitę darbuotojas gali dirbti 40 val., kitą 35 val., o sekančią dar 45 val., todėl vertinamas suminis darbo laikas.

Lankstus darbo sutarties grafikas. Šis personalo darbo apskaitos rėžimas leidžia darbdaviui nustatyti fiksuotas valandas, kada darbuotojas privalo būti darbe, o likusią, nefiksuotą darbo laiką, jis gali atidirbti pasirinktu dienos metu. Esant susitarimui, nefiksuotą darbo laiko dalį galima perkelti į sekančią darbo dieną.

Suskaidytos darbo dienos laiko režimas. Suskaidytu rėžimu dirbantis darbuotojas gali turėti pertrauką tarp darbo laiko, kuri trunka ne ilgiau nei 2 valandas, neįskaičiavus laiko pailsėti ir pavalgyti. Pavyzdžiui, žmogus dirba 5 valandas, tuomet turi 3 valandų pertrauką, per kurią jis neprivalo būti darbo vietoje ir vėliau grįžta likusiam 3 valandų darbo laikui.

Individualus darbo laiko režimas. Tokia darbo sutartis leidžia darbo rėžimą planuoti individualiai, tačiau jis negali viršyti maksimalaus darbo laiko ir minimalaus darbo poilsio reglamentų.

Šie pasirinkimai suteikia galimybes tiek darbdaviui optimizuoti veiklą pagal jos specifiką, tiek darbuotojui pasirinkti jam priimtiną ir asmeninius poreikius atliepiantį darbo rėžimą.

Naujausius darbo sutarties reikalavimus rasite ČIA.

Jei ieškote kokybės ir tikslumo personalo apskaitos procesuose – kviečiame susisiekti dėl bendradarbiavimo.